Czwartek, 30 października 2014, data aktualizacji serwisu: 30.10.2014
BIP - KWP w Katowicach
Menu przedmiotowe
Rejestr zmian
Redakcja Serwisu
bip.gov.pl
Serwis odwiedziło:
8.258.469 osób

Kierownictwo

Data publikacji : 14.02.2012

KIEROWNICTWO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KATOWICACH
 
 
 
Śląski Komendant Wojewódzki Policji

 

nadinsp. Krzysztof JAROSZ
 
 
 
 
 
 


 

 Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

 
insp. mgr Zbigniew KLIMUS

 

 

 

 

Absolwent Akademii Świętokrzyskiej 2002 r.
Ukończył podyplomowe studia z zakresu zarządzania i umiejętności menadżerskich w 2007 r.

- od 22 lipca 1992 r. - policjant w służbie kandydackiej OP KWP w Katowicach;
- od 22 stycznia 1994 r. - policjant Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania KRP w Mysłowicach;
- od 1 lutego 1998 r. - starszy asystent Wydziału Prewencji KRP w Mysłowicach;
- od 1 sierpień 1998 r. - młodszy specjalista Sekcji I Wydziału Kryminalnego KRP w Mysłowicach;
- od 1 czerwca 1999 r. - specjalista Wydziału Kryminalnego KMP w Mysłowicach;
- od 1 marca 2001 r. - kierownik II Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Czeladzi KPP w Będzinie;
- od 1 paźdzernika 2001 r. - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czeladzi - KPP w Będzinie;
- od 28 grudnia 2002 r. - Komendant Komisariatu Policji w Czeladzi - KPP w Będzinie;
- od 1 października 2005 r. - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie;
- od 1 marca 2008 r. - Komendant Miejski Policji w Bytomiu;
- od 22 kwietnia 2011 r. - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach;
- od 17 lutego 2012 r. - Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach;
- od 8 czerwca 2012 r. - Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Przyznane odznaczenia:
- Brązowy Krzyż Zasługi - 2006 r.
- Brązowy medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" - 2006 r.
- Srebrna Odznaka Zasłużony Policjant - 2008 r.

Zastępuje Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w czasie jego nieobecności.

Zgodnie z podziałem kompetencji nadzoruje pion kryminalny.

 


 

 

 

Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

 

insp. mgr Roman RABSZTYN

 

 

Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - 1996 r.
mgr politologii - Akademia Świętokrzyska im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - 2002 r.
Ukończył Podyplomowe Studia na Uniwersytecie Śląskim z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich - 2006 r.
 

W słuzbie od listopada 1989 r.  
- od 1 maja 1991 r. - policjant Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania KRP Piekary Śląskie;
- od 1 czerwca 1994 r. - kierownik Referatu ds Przestępstw Gospodarczych KRP Piekary Śląskie;
- od 1 grudnia 1998 r. - kierownik Samodzielnej Sekcji Ruchu Drogowego KRP Piekary Śląskie;
- od 1 maja1999 r. - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP Piekary Śląskie;
- od 1 lutego 2006 r. - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu;
- od 11 czerwca 2007 r. - Komendant Miejski Policji w Zabrzu;
- od 11 kwietnia 2012 r. - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach;
- od 8 czerwca 2012 r. - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
 


Przyznane oznaczenia:
- Brązowy Krzyż Zasługi -2002 r.
- Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2007 r.
- Srebrny Medal za Długoletnią Służbę - 2009 r.
- Srebrna Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2011 r.

 

Zastępuje Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w czasie jego nieobecności oraz nieobecności Pierwszego Zastępcy Ślaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.


Zgodnie z podziałem kompetencji nadzoruje pion prewencji.
 
 

 

 


 
 

Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

 
mł. insp. mgr Piotr KUCIA
 
 
 
 
 

Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - 2000 r.
Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim - 2003 r.
Ukończył na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich - 2005 r.
Ukończył kurs "I, II i III stopień z zakresu Zamówień Publicznych" w Centrum Szkoleń Administracji Publicznej - 2003 r.
 
- od 22 lipca 1992 r. - przyjęty do służby w Policji jako policjant pionu prewencji;
- od 21 stycznia 1994 r. - pełnił służbę w Komisariacie Policji w Szczyrku zarówno w pionie prewencji jak i kryminalnym;
- od 1 czerwca 2000 r. - wykładowca w Szkole Policji w Katowicach;
- od 1 marca 2004 r. - Naczelnik Wydziału Zaopatrzenia i Transportu w Szkole Policji w Katowicach;
- od 1 lutego 2007 r. - Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, odpowiedzialny za pion logistyczny Szkoły;
- od 28 sierpnia 2009 r. - Dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji;
- od 27 lutego 2012 r. - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach;
- od 8 czerwca 2012 r. - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
 
 
Przyznane oznaczenia:
- Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2007 r.
- Srebrna Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2008 r.
- Brązowy Medal za Długoletnią Służbę - 2009 r.
- Złota Odznaka Honorowa Warszawskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - 2009 r.
- Złota Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2011 r.
 
 
Data publikacji : 14.02.2012

Data modyfikacji : 30.07.2014
Autor : KWP w Katowicach
Opublikowane przez : Mirosław Fila
Wydział Prezydialny
Statystyka strony: 325756 wizyt
WYBIERZ SZEROKOŚĆ STRONY :
WAI
POCKET PC